HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Pokorni: legyen Budapesten egy Trianon-múzeum!

t: 51

Pokorni: legyen Budapesten egy Trianon-múzeum!

Akár százezer iskolás eljuthat a határon túli magyar közösségekhez, hogy szembesüljenek azzal: milyen a kisebbségi lét, és mit okozott Trianon. A projektek jövő tavaszra akár be is indulhatnak - árulta el a Magyar Nemzetnek adott interjújában Pokorni Zoltán, aki a témában ma nyújtja be határozati javaslatát. A Fidesz egyik oktatáspolitikusa mindemellett azt is javasolja, hogy a fővárosban létesüljön egy, a Terror Házához hasonló Trianon-múzeum, mely exkluzív kiállítótér és pedagógiai-módszertani központ lenne egyben.

Jövő tavasszal, az érettségi szünetben elindulhatnak azok a programok, amelyek keretében állami támogatással akár százezer magyar iskolás juthat el határon túli magyar területekre -jelentette ki a Magyar Nemzetnek adott interjújában Pokorni Zoltán (Fidesz), a határozati javaslat egyik beterjesztője.

Mint mondta: minden magyar gyereknek lehetőséget szeretnének biztosítanak arra, hogy az általános és középiskolás osztálykirándulások keretében legalább egyszer eljussanak valamelyik határon túli magyar területre.

Céljuk, hogy a gyerekek ne csak a történelemórákon találkozzanak azzal a gondolattal, hogy kilencven évvel ezelőtt hogyan szakította szét a világpolitika az akkori Magyarországot, hogyan sodort sok millió embert idegen államok fennhatósága alá, hanem személyesen is megtapasztalják, milyen a kisebbségi magyar lét, milyenek a határon túli magyarok mindennapjai - fogalmazott a Fidesz egyik oktatáspolitikusa. Beszélt arról is, hogy szerinte szükség lenne egy Trianon-múzeumra a fővárosban.

Ez - Pokorni szerint - olyan korszerű és hatásos intézmény lenne, mint amilyen például a Terror Háza, csak Magyarság Házának hívnák, és nemcsak exkluzív kiállítótérként, hanem pedagógiai, módszertani segítő- és továbbképző központként is funkcionálna.

hirado

2010.10.18. 10:48

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek