HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > A partidrogok mielőbbi betiltását sürgeti az MSZP

t: 100

A partidrogok mielőbbi betiltását sürgeti az MSZP

Az MSZP a jelenleg legális, ugyanakkor rendkívül veszélyes partidrogok minél gyorsabb betiltására kéri a kormányt.

Kormos Kata, a szocialista párt szóvivője vasárnap, sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az úgynevezett partidrogok népszerűsége annak ellenére is emelkedik, hogy az újabbnál újabb szerek egyértelműen egyre veszélyesebbek az emberi szervezet számára.

Kiemelte: mára már minden második 18 éven aluli kipróbált ilyen, az interneten törvényesen, alig másfél óra alatt beszerezhető drogot. E szerek elterjedtségét pedig az is jól mutatja, hogy egy átlagos hétvégén mintegy 350 ezren használják azokat - fűzte hozzá.

A szóvivő szerint a partidrogok tiltólistára helyezését súlyos egészségkárosító hatásuk mellett az is indokolná, hogy az ilyen szerek befolyása alatt állók egyre több erőszakos bűncselekményt követnek el.

Kormos Kata ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy a drogfogyasztás hatékony megelőzésére legalább akkora figyelmet kell fordítani, mint azok betiltására.

hirado

2010.10.10. 19:29

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek