HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > MSZP: az ügyészség már nyomoz a hangfelvételek ügyében

t: 44

MSZP: az ügyészség már nyomoz a hangfelvételek ügyében

Czeglédy Csaba szerint komolytalan a Fidesznek az az állítása, amely szerint mint politikai megrendelő ő állna a Népszavában nyilvánosságra hozott és azóta elhíresült hangfelvételek mögött. Hozzátette: ha bármiféle hangfelvétel lett volna a birtokában, azt már régen átadta volna a hatóságoknak. "Talajt vesztett, korrupt emberek nyilatkozatával nem foglalkozom" - zárta mondandóját.

Vesztegetés alapos gyanúja miatt nyomozást rendelt el az MSZP feljelentése alapján a Vas Megyei Főügyészség szerdán - jelentette be sajtótájékoztatóján Czeglédy Csaba, Szombathely szocialista alpolgármestere. A Magyar Szocialista Párt szombathelyi szervezete múlt hét pénteken tett feljelentést a Szombathely Városi Ügyészségnél vesztegetés alapos gyanúja miatt a csütörtökön és pénteken a Népszavában megjelent hangfelvételek kapcsán - idézte fel.

Az alpolgármester sajtótájékoztatóján részletesen beszámolt az említett újságcikk nyomán az önkormányzat által indított, Ipkovich György szocialista polgármester által kezdeményezett vizsgálat eredményeiről is, jelezve hogy az több szabálytalanságot és furcsaságot tárt fel. A vizsgálat annak megállapítására indult, hogy érhette-e bármiféle kár az önkormányzatot a száz százalékos önkormányzati tulajdonú Savaria Rehab-Team Kht közreműködésével, az önkormányzati intézmények felújítása során alvállalkozókkal végeztetett építőipari munkálatok miatt. Czeglédy Csaba elmondta: a vizsgálat megállapította, hogy az önkormányzatai cégnél, az önkormányzat érdekeivel ellentétesen, mindenfajta biztosíték beépítése nélkül fizettek ki 30 százalék előleget alvállalkozóknak. Tájékoztatása szerint egy év alatt az önkormányzat 120 millió forintot fordított intézmények, elsősorban óvodák nyílászáróinak cseréjére. Mivel ezek egyenként nem érték el a közbeszerzés értékhatárt, az intézményvezetők meghívásos versenytárgyaláson döntöttek arról, hogy mely cégekkel végeztetik el a munkát.

hirado

2010.09.23. 10:27

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek