HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Galambos meghallgatása megerősítette Demeter Ervin albizottságának feltevéseit

t: 66

Galambos meghallgatása megerősítette Demeter Ervin albizottságának feltevéseit

Meghallgatta ma a Nemzetbiztonsági Hivatal egyik volt főigazgatóját, Galambos Lajost az elmúlt nyolc év polgári titkosszolgálati tevékenysége során tapasztalható anomáliáinak vizsgálatára létrejött parlamenti albizottság. Az albizottság elnöke, Demeter Ervin szerint Galambos szavai egyértelműen bizonyítják, hogy politikai célokra használták a titkosszolgálatokat.

Az albizottság szerette volna ma meghallgatni azt a két főigazgatót - Galambos Lajost és Laborc Sándort -, akik a vizsgált időszakban az NBH főigazgatói voltak. Galambos Lajos elment a bizottság ülésére és válaszolt a kérdésekre, Laborc Sándor azonban ismét távol maradt.

Galambos Lajos alapos és részletekbe menő tájékoztatást adott arról, amiről kérdeztük, a volt főigazgató jelentős mennyiségű és releváns információt adott át a bizottságnak, amelyek között újak is voltak. Értékelésem szerint az elhangzottak megerősítették az eddigi tapasztaltakat, hogy politikai célokra használták a titkosszolgálatokat - jelentette ki Demeter Ervin. Azzal kapcsolatban, hogy Laborc Sándor nem ment el az ülésre, közölte: az nem befolyásolja az albizottság munkáját.

Demeter Ervin az MTI-nek azt mondta, úgy értékeli a Galambos Lajostól kapott információkat, hogy Szilvásy Györgynek, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító volt tárca nélküli miniszternek lényegesen nagyobb szerepe volt a hekker mozgatásában, mint azt korábban gondoltuk.

Az albizottság fideszes elnöke a múlt heti zárt ülés után - ahol meghallgatták Szilvásy Györgyöt - azt mondta: "bizonyára emlékeznek rá, hogy azzal riogattak, hogy itt számítástechnikai rendszerekbe betörtek és fontos információkat vittek el. Kiderült, hogy aki betört, azt a Nemzetbiztonsági Hivatal foglalkoztatta és ezt a személyt Szilvásy György mutatta be a Nemzetbiztonsági Hivatalnak". Az MTI kérdésére akkor jelezte: az ülésen Szilvásy György elismerte, hogy ő mutatta be ezt az embert az NBH-nak. Demeter Ervin közölte azt is, hogy Szilvásy Györgyöt tájékoztatták az ilyen "fekete úton szerzett" információk tartalmáról és összegzéséről.

Szilvásy György még aznap hazugságnak nevezte, hogy őt tájékoztatták volna számítástechnikai betörésből származó információk tartalmáról és összegzéséről és közölte, hogy az UD Zrt. ügyéről kapott tájékoztatást, teljesen hivatalos módon.

Demeter Ervin a keddi albizottsági ülés után azt mondta, befejezték a meghallgatásokat, akit meg akartunk és meg lehetett, azt meghallgatták. Még egy jegyzőkönyvet várnak és utána az albizottság összeállítja jelentését, körülbelül két-három héten belül, ezt aztán a nemzetbiztonsági bizottság fogja megtárgyalni.

hirado

2010.09.22. 10:36

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek