HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BŰNÜGY > Külföldre menekült a diáklány gyilkosa

t: 1533

Külföldre menekült a diáklány gyilkosa

Az Ophélie-ügy kezelése miatt a francia, ezúttal pedig a norvég közvélemény előtt szerepelt le a magyar igazságszolgáltatás. Ophélie esetében a francia média a slendrián nyomozást osztályozta elégtelenre, most a norvég sajtó a jogszabályaink miatti körülményes és lassú rendőri reakciót ostorozza. Legfőképp azt kifogásolják, hogy öt nappal a Szent István Egyetemen tanuló Pernille Marie Thronsen holttestének felfedezése után még nem adtak ki nemzetközi elfogatóparancsot az azonnal gyanúba keveredett Csao Fej ellen.


A norvég újságok címlapon foglalkoznak a budapesti gyilkossággal. A Dagbladet képén az áldozat és gyilkosa szerepel. Az újság boncolgatja, hogy hagyta el a fiú az országot

A Fővárosi Bíróság tegnap délután végül kiadta az európai és a nemzetközi elfogatóparancsot a kínai férfi ellen. Szigeti József, a BRFK bűnügyi főosztályának megbízott vezetője bejelentette: Csao Fej még a gyilkosság napján repülőgéppel elhagyta az országot. A lány évfolyamtársaként Budapesten tanuló diák bűnösségét videofelvételek és tárgyi bizonyítékok is alátámasztják.

A Dagbladet nevű norvég lap úgy értesült: a kínai férfi a nyarat Franciaországban töltötte, lehet, hogy múlt szombaton is erre vette az irányt. A lehetőség reális, naponta négy-öt járat indul Budapestről Párizsba. A Bors utolérte a meggyilkolt lány családját képviselő Karoline Henriksen ügyvédnőt.

– A család nem neheztel Magyarországra, Pernille szülei bíznak benne, hogy a gyilkost elfogják – mondta az ügyvédnő. – Ha a nyomozás úgy kívánja, Budapestre utaznak. Azt még nem tudják, mikor szállíthatják Norvégiába lányuk holttestét, de nagyon várják az értesítést. A gyilkos itthoni felelősségre vonását számos körülmény nehezíti. Ilyen például, hogy Kína és Magyarország között nincs jogsegélyegyezmény.

Vannai Dorottya, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium munkatársa közölte: nemzetközi szerződés hiányában is lehetőség van bűnügyi együttműködésre. Ha Kínában fogják el Csao Fejt, kérni fogják a kiadatását. Erre azonban nincs sok esély, általában az EU-n kívüli országok a saját állampolgáraikat nem adják ki.

Borsonline

2010.09.03. 10:45

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek