HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Schiffer vigyázó szemeit Sólyomra veti

t: 111

Schiffer vigyázó szemeit Sólyomra veti

Sólyom László olyan elnöki politikát igyekezett felmutatni, ami túlmutat az elnöki cikluson. A jogállamiság védelme, az alkotmányos intézmények tisztelete és a jövő nemzedékekért viselt globális felelősség volt az alappillére ténykedésének - nyilatkozta a Népszabadságnak Schiffer András.

Az LMP frakcióvezetője kijelentette: akiknek sok vaj van a fülük mögött, láthatóan fáj, hogy egy kellő közjogi súllyal rendelkező személy egyfajta figyelmeztető jelként magasodott a teljes politikai osztály fölé. Ugyanakkor leszögezte: nem állította soha, hogy Sólyom működése hibátlan volt, hibáinak egy része épp esetlenségéből adódott, abból, hogy vállaltan nem volt profi politikus.

Beszélt arról is: Sólyom komolyan vette, hogy a független intézmények nem lehetnek a politikai zsákmányszerzés prédái. Nemcsak az tilos, hogy valaki a saját lieblingjét tegye meg az Állami Számvevőszék elnökének, hanem az is, ha a pártok lemutyizzák egymás jelöltjeinek támogatását - érvelt Schiffer, aki úgy vélte: fontos lenne, hogy a kormányzó többség alkotmányozási őrületében Sólyom Lászlónak legyen szava, és hallják is meg azt.

hirado

2010.08.03. 10:59

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek