HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kiemelt szavazásról való hiányzás 150 ezer forintba is kerülhet a Fideszben

t: 135

Kiemelt szavazásról való hiányzás 150 ezer forintba is kerülhet a Fideszben

A Fidesz képviselőcsoport szabályzata rögzíti, hogy a frakcióvezetés által kiemelt szavazásként meghatározott voksolásokról való hiányzás pénzbüntetést von maga után. Ennek legmagasabb összege akár 150 ezer forint is lehet szavazásonként - mondta el Lázár János frakcióvezető. A kiemelt szavazásra példaként az alkotmánnyal kapcsolatos döntéseket hozta fel.

A frakcióvezető kifejtette: egy szavazási napon akár több kiemelt szavazásra is sor kerülhet, ezt egy héttel a voksolások előtt közlik a frakció tagjaival. Ezek alól hiányozni csak engedéllyel lehet - fűzte hozzá, megjegyezve, hogy eddig még nem volt példa igazolatlan hiányzásra, csak miniszterek kértek halaszthatatlan ügyben felmentést. Jelezte, hogy Orbán Viktor miniszterelnöknek is kérnie kell a felmentést. A büntetésekből befolyó összeget karitatív célra fordítja a párt.

A Jobbik javaslatot nyújt be a hiányzások szankcionálására

A Jobbik ma sajtóközleményt adott ki azzal kapcsolatban, hogy tapasztalataik szerint az Országgyűlés mindkét múlt heti ülésnapjának végére csupán egyetlen honatya maradt a Fidesz padsoraiban. Egy átlagos vitán is csak körülbelül kéttucatnyi kormánypárti politikus van jelen, bár azok többsége sem figyel, így az ellenzéki hozzászólások süket fülekre találnak - fogalmaz Novák Előd, a Jobbik alelnöke.

A Jobbik javaslatot nyújt be a tiszteletdíj egy részének megvonására, és hogy a plenáris ülés tanácskozóképességéhez legyen feltétel a bizottságokhoz hasonlóan az egyharmados jelenlét.

A kormánypártok ebben a ciklusban még egyetlen olyan ügyet sem engedtek napirendre venni, melyet nem ők javasoltak, így még elfogadhatatlanabb a távolmaradásuk a vitáktól, melyeken rendre a Jobbik-frakcióból vannak a legtöbben - tudatta Novák Előd. Az ok - szerinte - a pozícióhalmozás, mely szerint a fideszes "mamelukok" többsége önkormányzati tisztségviselő is, így csak hétfő délutánonként, néhány órára ülnek be a Parlamentbe, a szavazások erejéig.

Elképesztő az a házelnöki gyakorlat, mely szerint bejelentik a tévéközvetítés végét és azt, ha nem lesz több szavazás. Ez esetekben ráadásul két perc ún. "technikai szünetet" rendelnek el, hogy azalatt kivonuljanak a "mamelukok" - fogalmazott a jobbikos alelnök.

hirado

2010.06.21. 16:02

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek