
Nagygyűlést tart ma délután a Fidesz-KDNP a budapesti Kossuth Lajos téren, miután véget ér az Országgyűlés plenáris ülése, amelyen leteszi a kormányfői esküt Orbán Viktor, és a tervek szerint a miniszterek kinevezésével megalakul az új kabinet.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője korábban úgy fogalmazott: a miniszterelnöki eskütétellel kezdetét veszi a nemzeti együttműködés korszaka. Szombat az új kezdet napja, és ezt a napot "szeretnénk együtt ünnepelni mindazokkal, akikkel együtt fogjuk felépíteni a nemzeti együttműködés rendszerét" - mondta.
A délután három órakor kezdődő nagygyűlésen beszédet mond Orbán Viktor, a Fidesz, Semjén Zsolt, a KDNP elnöke és Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke is.
hirado
2010.05.29. 12:56