
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. honlapja szerint az országban a főutak többsége latyakos, hókásás, a dél-keleti országrészben vizes, míg Győr-Moson-Sopron megyében száraz, a mellékutak többsége azonban havas volt vasárnap délelőtt.
A havazás miatt az ország több területén 10-15 percet késnek a vonatok, nagyobb fennakadást azonban még nem okozott az időjárás, a váltókat folyamatosan tisztítják a készenléti szolgálatban lévők - mondták a MÁV ügyeletesei.
Hozzátették: váltó állítási problémák, műszaki hibák előfordulhatnak, ezért kisebb, 15-20 perces késéssel számolni kell az elővárosi vonatoknál.
Isaszegnél egy meghibásodott szerelvény mentése nehezíti a vonatközlekedést, emiatt egyes, a hatvani vonalon közlekedő távolsági vonatok akár 40-90 perc késéssel közlekednek.
Miskolc térségében átlagosan 10, a debreceni területen 10-15 perces késésekre lehet számítani.
Az utasok a vasúti forgalomról a MÁVDIREKT 06-40-49-49-49-es telefonszámán érdeklődhetnek.
hirado
2010.02.07. 10:44