> BKV-sztrájk folyt. köv.! Frissítve!

Szerdán is folytatódik a BKV-sztrájk, miután a cég menedzsmentje és a szakszervezetek vezetői kedden sem tudtak megállapodni a kollektív szerződésről.
A BKV vezetése eredménytelennek nyilvánította a szakszervezetekkel kedden folytatott tárgyalásokat, mert továbbra sem tudja elfogadni a sztrájkolók ajánlatát, azzal ugyanis túllépné a rendelkezésre álló pénzügyi keretet.
Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője azt mondta: a BKV új ajánlatot nem tett, a szakszervezetek pedig nem tudnak engedni álláspontjukból, mert nincsenek plusz követeléseik. Azokat a juttatásokat szeretnék megtartani, amit eddig a kollektív szerződés biztosított.
A BKV szerint a cégvezetőség javaslata biztosítaná a dolgozóknak a korábbi kollektív szerződésben szereplő 3 százalékos nyugdíj- és egészségpénztári támogatást, de nem a kollektív szerződésben, hanem a bér jellegű kiadások között, a bértárgyalások keretében. Az érdekképviseletek azonban ragaszkodnak ahhoz, hogy a kollektív szerződés keretében rögzítsék a 3-3 százalékos bér jellegű hozzájárulásokat. A munkabeszüntetés ezért folytatódik, a felek délelőtt 10 órakor ülnek ismét tárgyalóasztalhoz.
Szerda reggel 8 órakor már 40 busz- és öt villamosvonalon közlekedtek a járatok
Újabb buszvonalakon indult meg a közlekedés szerdán, a határozatlan idejű sztrájk második napján: reggel 8 órakor már negyven busz- és hat villamosvonalon közlekedtek a járatok - közölte a BKV az MTI-vel.
A buszok többsége teljes útvonalán közlekedik, a negyven járatból tizenegy jár rövidített vonalon. Ilyen a 8-as, a 66A, a 98-as, a 114-es, a 151A, a 173-as, a 180-as, a 212-es, a 256-os a 950A és a 990A járat.
Megindult a buszközlekedés a 63-as, a 128-as, a 178A, a 150-es vonalon is - olvasható a BKV közleményében.
Egyes buszjáratok 90 percenként járnak
Bár negyven buszvonalon megindult szerdán a közlekedés a sztrájk alatt, egyes járatok csak óránként vagy annál is ritkábban közlekednek. Csak óránként jár a 63-as, a 170-es, a 178A és a 266A busz is, a 124-es pedig ennél is ritkábban, 60-90 percenként. A fontosabb járatok - így a 8-as, a 173-as - 5-10 percenként közlekednek. Félóránként követik egymást a 30-as, az 57-es, a 95-ös, a 103-as, a 150-es, a 212-es és a 225-ös járatok, 30-60 perces időközökkel közlekedik az 58-as és a 128-as busz.
A villamosok 15-20 percenként járnak
Az öt villamosvonalon, ahol járnak a szerelvények, átlagosan 15-20 perces követési idővel kell számolni. A BKV tájékoztatása szerint a csak a Lehel út és Bécsi út között közlekedő 1-es villamos 15 percenként, a 2-es 25 percenként, a 6-os 10-15 percenként, a 47A 30 percenként, az 52-es pedig 10-15 percenként közlekedik.
A HÉV-, a metró- és a trolibuszvonalakon az első járatok üzemkezdetkor elindultak, és azóta is menetrend szerint közlekednek.
Kedden a sztrájk hasonló időszakában csak 25 vonalon volt busz-, 6 vonalon pedig villamosközlekedés.
Torlódások Budapest útjain
Több fő közlekedési útvonalon is fennakadások vannak a közúti közlekedésben Budapesten, szerda reggel a bevezető útvonalakon és a belső főbb utakon is torlódások alakultak ki - közölte a Fővinform.
Gaskóék délelőtt döntenek a sztrájk kezdetéről
A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének sztrájkbizottsága szerda délelőtt dönt a már meghirdetett szolidaritási sztrájk kezdésének időpontjáról - mondta Gaskó István, a VDSZSZ elnöke.
A VDSZSZ elnöke megerősítette a korábbi nyilatkozataiban elmondottakat, amely szerint a BKV-dolgozókkal szolidáris sztrájkjuk kezdési időpontját mintegy 12 órával korábban közlik.
A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete hétfőn hirdetett határozatlan idejű országos szolidaritási sztrájkot. A vasutasok szolidaritási sztrájkja elsősorban a Budapest környéki vasúti közlekedésre koncentrál majd, de hatással lesz az egész ország vasúti közlekedésére.
Gaskó István szerdán elmondta, hogy a MÁV-val tárgyalni kívánnak a szolidaritási sztrájk idején nyújtandó még elégséges vasúti szolgáltatásról.
hirado
2010.01.13. 11:41