
Meg nem erősített információk szerint meghalt a hétfő esti szamurájkardos támadás másik áldozata is, egy 34 éves salgótarjáni férfi - írta kedden az Nport.hu, a megyei napilap online kiadása.
Az MTI információi szerint volt barátnőjét és annak társát támadta meg egy férfi Salgótarján belvárosában hétfő este. A tettes a belvárosban, egy Pécskő utcai élelmiszerbolt előtt támadta meg a pár. A nőt a csuklóján, társát szintén a csuklóján, valamint a kezén, vállán és koponyáján vágta meg a karddal a férfi.
Egy szemtanú az MTI-nek azt mondta: mindkét sérültet rohammentő szállította el, vértócsa állt a bolt előtt és levágott hajtincseket is lehetett látni. Beszámolója szerint a megvágott nő a bolt előtti járdán összeesett, társa a boltba menekült, ahol segítségért kiabált, de a bent lévők semmit nem mertek tenni. A férfit a boltban érte a támadás, ahová a szamurájkardos utána szaladt.
A megtámadott nő a kórházba szállítás közben vesztette életét, a férfi életveszélyes állapotban van. A támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrség néhány óra múlva elfogta. A rendőrök későbbre ígértek tájékoztatást az ügy részleteiről.
Blikk
2009.12.15. 11:47