
Egyre több Magyarországon a bankkártyacsalás; a legtöbb gondot a klónozott plasztikkártyák okozzák - írja a Napi Gazdasági.
A lap összeállítása szerint a Citibanknál, az MKB-nál és a CIB-nél a csalások toplistáját a bankautomatás kártyamásolás, az adatszerzés vezeti. A K&H-nál ehhez hozzájön még az internetes tranzakciós csalás is.
Az Erste és a Raiffeisen bankoknál is az internetes csalás a legtöbb. Az OTP-nél is ez jelenti a legnagyobb problémát, de a bank tájékoztatása szerint elsősorban külföldön történik a bankkártya adatok megszerzése és a visszaélés, Magyarországon elenyésző a számuk.
A Napi Gazdaságnak nyilatkozó pénzintézetek egyöntetűen állították, hogy napjában többször ellenőrzik atm-jeiket. Ugyanakkor fontosnak tartják, hogy az ügyfelek minden esetben győződjenek meg arról, nincs-e valami szokatlan az automatán mielőtt a tranzakcióhoz kezdenek.
hirado
2009.11.23. 12:09