
Csaknem a fél tanári kar kicserélődött az új tanévre az esztergomi Szent István Gimnáziumban. Hét tanárt elbocsátottak, öt pedig felmondott, miután az igazgató vizsgálatot indított ellenük az előző tanév végi diáksztrájk után. A fegyelmi tanács szerint a tanárok megtagadták az igazgató utasítását és hivatali titkokat mondtak el a diákoknak. Az elbocsátott tanárok bírósághoz fordulnak.
Tanulás helyett sztrájkoltak a diákok június 13-án, mert az igazgató nem a tanárok közül választott helyettest magának. Két nappal később pedig diákparlamentet hívtak össze, szintén tanítási időben. Az igazgató ezután indított fegyelmi eljárást 22 tanár ellen.
14 tanárról derült ki, hogy a sztrájk alatt nem tettek meg mindent, hogy a diákok tanuljanak, hetet közülük elbocsátottak.
"Mindenkinek vállalni kell a felelősséget azért, amit tett. Tehát itt lehet, ahogy eddig történt, hogy szülők, illetve diákok mögé bújunk és azt mondjuk, hogy így, úgy, amúgy, most a fegyelmi vizsgálat során egyértelműen kiderült" – mondta Kurnász László, a Szent István Gimnázium igazgatója.
Az elbocsátott tanárok munkaügyi bírósághoz fordulnak.
"Évnyitó előtt egy nappal - gyakorlatilag már mindenki lélekben és gyakorlatban készült az évre - tudták meg, hogy másnaptól nem lesz munkájuk. És nem lesz munkájuk, mert közalkalmazottként addig, amíg a munkaügyi per le nem zárul, nem helyezkedhetnek el. Ez egzisztenciális problémát is okoz" – nyilatkozta Sándor Bernadette, ügyvéd.
A tanárok célja, hogy visszahelyezze őket a bíróság.
A diákparlament ülése alatt az egyik tanuló az osztálytermében maradt és meggyújtott egy újságot. Mikor észrevették az igazgatóhoz küldték, a diák azonban ehelyett a közeli síneken érkező vonat elé feküdt. Az öngyilkosság miatt a tanárok nem voltak felelősségre vonhatók.
hirado
2009.08.31. 22:52