
Legkevesebb 7,5 millió forintot keresett havonta Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. menesztett vezérigazgatója - tudta meg a Magyar Nemzet. Ebből havi alapbére 3,5 millió forint volt, amihez az éves prémium egy hónapra vetítve 2,8 millió forintot tett ki.
A vezető önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulásként alapbérének három százalékát, vagyis 105 ezer forintot is kapott, amihez hozzájött a 12 ezer forintos étkezési hozzájárulás, valamint több mint 58 ezer forint cafetéria-juttatás.
Tátrai Miklós a vagyongazdálkodási tanács tagjaként további egymillió forintra jogosult havonta, ami a mai napig jár neki. A vezérigazgató megbízatását azért szüntette meg Oszkó Péter pénzügyminiszter azonnali hatállyal, mert a vagyonkezelő nem működött megfelelően, a beszámolók késtek és tartalmuk sem volt megfelelő, ráadásul számos megalapozott, sok esetben súlyos kritika érte a szervezet munkáját az Állami Számvevőszék és az országgyűlési biztosok részéről - írja a lap.
hirado
2009.08.05. 10:34