
Miközben több országban is a válság miatt változik a felsőoktatási intézmények finanszírozása, Magyarországon nem készülnek ilyen lépésre a válság okán - írja a Népszava.
A lap szerint Spanyolországban 70 millió eurót különítettek el, hogy 25-40 év közötti munkanélküliek költségtérítés nélkül járhassanak egyetemre, Ausztriában eltörlik a tandíjat.
Ezzel ellentétes, hogy Szerbiában az egyetemek emelik a tandíjat, míg Horvátországban jövőre vezetnék be azoknak, akik nem megfelelő időben és érdemjeggyel teljesítik tanulmányaikat.
Ezzel összefüggésben mondta Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár a lapnak, hogy a magyar felsőoktatás jelenlegi finanszírozásán a válság miatt nem kívánnak változtatni. Szerinte jól bevált a jelenlegi normatív finanszírozás, szemben a korábbi bázis alapú finanszírozással
hirado
2009.05.26. 10:35