HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Öt év alatt 5000 új munkahelyet ígér Pécsen Páva

t: 963

Öt év alatt 5000 új munkahelyet ígér Pécsen Páva

A következő öt évre ötezer pécsi munkahely létrehozását ígérte Páva Zsolt, a város fideszes polgármesterjelöltje a baranyai megyeszékhelyen pénteken.

"Pécs jó adottságokkal rendelkezik. Jövőre ideér az autópálya, folytatódik az ipari park bővítése, valamint komoly egészségipari és biotechnológiai fejlesztések kezdődnek, mindez legalább ötezer új munkahelyet eredményez" - mondta a politikus pártja majálisán mondott beszédében.

Páva Zsolt utalt rá, hogy a polgármester-választási kampány kezdetén 60 ezer kérdőívet küldtek ki a választókhoz azt tudakolva, milyen javaslataik vannak a város fejlesztésére, s mi az, aminek a legnagyobb szükségét érzik. A visszaküldött 10 ezer nyomtatvány 90 százalékában az első helyen a munkahely teremtés szerepelt.

A polgármesterjelölt közölte: a finn elektronikai cég, az Elcoteq 1998-as betelepülése óta nem volt jelentős foglalkoztatás-bővítés Pécsett, sőt, az elmúlt tíz évben több nagyobb vállalat hagyta el a baranyai megyeszékhelyet. "Mindez azt eredményezte, hogy a jövő értékei, a fiatalok is elhagyták, elhagyják Pécset, ezt a folyamatot pedig meg kell állítani" - hangsúlyozta Páva Zsolt.

hirado

2009.05.02. 10:25

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek