
A mai kormányban is vannak párthoz kötődő politikusok is a párthoz nem kötődő szakértők mellett - mondta a pénzügyér, aki nem tud olyan összetételű kormányt elképzelni, amelyben a tagok teljesen függetlenek a szocialista párttól, frakciótól.
Olyan ismert személyt javasol miniszterelnök-jelöltnek Veres János pénzügyminiszter, aki szakmailag elismert - de nem feltétlenül közgazdász -, és akinek van esélye arra, hogy szélesebb körű támogatottságot szerezzen - jelentette ki Veres János a Magyar televízió Nap-kelte című műsorában.
Megerősítette: az MSZP pénteki elnökségi ülésén több új miniszterelnök-jelöltről is tárgyalnak a korábban megnevezett Glatz Ferenc és Vértes András mellett. A miniszter konkrét személyt nem nevezett meg.
Veres János azt mondta: nem tud olyan összetételű kormányt elképzelni, amelyben a tagok teljesen függetlenek a szocialista párttól, frakciótól. Illuzórikusnak nevezte a pártoktól független kabinetről szóló elképzeléseket.
Minden kormány szükségképpen politikusokat is magában foglal - hangsúlyozta. A mai kormányban is vannak párthoz kötődő politikusok is a párthoz nem kötődő szakértők mellett, és Veres János szerint ezt a "mixet" fenn kell tartani.
A miniszter kifejtette, nem lát esélyt arra, hogy olyan kormány jöjjön létre, amelyben az MSZP nem képviselteti magát.
hirado
2009.03.27. 10:49