
Félretájékoztatták Bencze József országos rendőrfőkapitányt, aki a vétlen bírától elnézést kért, a felelős rendőri vezetőt pedig írásban figyelmeztette. Írásos fegyelmit kapott Bolcsik Zoltán dandártábornok, Veszprém megye rendőrfőkapitánya Bencze József országos rendőrfőkapitány félretájékoztatásáért - tudta meg a Népszabadság.
Az ORFK már kedden elismerte, hogy munkatársai félretájékoztatták az országos rendőrfőkapitányt, Bencze József azért mondhatta azt, hogy Marian Cozma egyik feltételezett gyilkosának nemzetközi elfogatóparancsát azért csak órákkal az elfogása (és órákkal a másik két gyanúsított körözésének elrendelése) után adták ki, mert a veszprémi rendőrök órákig nem tudták elérni az ügyeletes bírót.
A Veszprém Megyei Bíróság ezt szinte azonnal cáfolta, mire Bencze József vizsgálatot rendelt el. Ez azzal a megállapítással zárult, hogy a bíró nem volt elérhetetlen.
Az országos rendőrfőkapitány - mint az ORFK keddi közleményében is olvasható - bocsánatot kért a városi bíróság elnökétől, s jelezte, alkalomadtán ezt személyesen is megteszi.
hirado
2009.02.19. 10:57