HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Havazás, eső, vihar - ítéletidő várható pénteken

t: 359

Havazás, eső, vihar - ítéletidő várható pénteken

Borult idő lesz, sokfelé várható csapadék. Csütörtökön többnyire esőre kell számítani, de a Nyugat-Dunántúlon havas eső, hó is előfordul.

Éjszaka a Dunántúlon, majd pénteken napközben másutt is az esőt egyre többfelé havazás, havas eső váltja fel. Többfelé jelentős mennyiségű csapadékra van kilátás. Csütörtökön a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet helyenként viharos lökések kísérik, másutt többnyire mérsékelt keleti szél várható. Éjszakától a szél egyre többfelé északnyugatira, nyugatira fordul, többfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik, amely nyugaton helyenként hófúvást okozhat.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +5 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 0 és +5 fok között várható, azaz napközben a hőmérséklet alig változik, sőt keleten kora délutánra csökken.

Kelet-Európa időjárását anticiklon alakítja. Területén jobbára borongós az idő, szórványosan fordul elő hózápor. A Földközi-tenger középső medencéjében örvénylő mediterrán ciklon az Appennini-félsziget térségében és a Kárpát-medence környékén okoz sokfelé csapadékot, a hegyekben havazást, síkvidéken zömmel esőt.

Kontinensünk többi részén is általában sok a felhő, inkább csak délnyugaton süt ki hosszabb-rövidebb időre a nap. A hőmérséklet csúcsértéke Kelet-Európában -2 és -9 fok között, a Skandináv-félszigeten és Németország térségében kevéssel fagypont felett alakul. Másutt többnyire 5, 12 fok a jellemző, sőt a mediterrán övezetben 13, 17 fok is előfordul.

Csütörtök estétől a Kárpát-medence fölé egyre hidegebb, de továbbra is nedves levegő áramlik, ezért éjszakától nyugat felől mind többfelé havas eső, havazás váltja fel az esőt, télire fordul az idő.

hirado

2008.12.19. 10:02

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek