HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Eltitkolt állami biztosítás gyermekeknek

t: 451

Eltitkolt állami biztosítás gyermekeknek

Senki sem tájékoztatja a családokat arról, hogy a kormány két éve ingyenes baleset-biztosítást kötött a 3 és 18 év közötti gyerekekre - írja a Magyar Nemzet.

Az állam három évre 350 millió forintot fizetett ki ezért a Generali Providencia Zrt.-nek. Mivel a szülők nem tudnak erről a megállapodásról, a legtöbben nem veszik fel a nekik járó pénzt, így az a biztosító zsebében marad.

Keszei Sándor, a Magyarországi Szülők Országos Egyesületének elnöke elmondta, hogy a kormánynak népszerűsítenie kellene ezt, mert így hiába költ sokat a gyerekek biztosítására, az kidobott pénz csupán.

Az a gyerek, akinek van saját biztosítása is, baj esetén kétszeri kártérítésre jogosult - tette hozzá.

Az ügyben illetékes pénzügyi tárca közlése szerint minden rendben van, mert a Generali Providencia internetes oldalán elolvashatók a tudnivalók.

Az "állami biztosítás" érvényes külföldön is. Csonttörés esetén 3 ezer, rokkantság esetén - annak súlyosságától függően - legfeljebb 300, baleseti halál esetén legfeljebb 200 ezer forintot fizet a biztosító.

hirado

2008.11.20. 09:41

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A HÍR KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb hirek