
Az elmúlt hónapban tömegesen nyitottak számlát magyar magánszemélyek a brókercégeknél - írja a Napi Gazdaság. A lap szerint az ‘új játékosok’ 90-95 százaléka OTP-t vettek, szinte kizárólag kifizetve, vagyis tőkeáttétel nélkül.
A roham október vége felé érte el csúcspontját, az egyik legnépszerűbb webes kereskedési rendszer 1500 ügyfelet szerzett egy hónap alatt, de a hagyományos brókercégek sem panaszkodhattak.
A napilapnak nyilatkozó egyik bróker szerint az elmúlt egy hónapban 15-20 millió OTP-részvényt vásároltak az új tulajdonosok. Ez az OTP részvényeinek 5-7 százaléka, vagyis az egyik legnagyobb részvényeladásnak felel meg - tette hozzá.
Arról megoszlik az üzletkötők véleménye, hogy az OTP árfolyamán segíthet-e az új tulajdonosi kör. A 2300 és 4400 forint között - körülbelül 3500 forintos átlagáron - vásárlóknak nem jutott eszébe gyorsan realizálni a hasznot 3700-3900 forint között, vagyis a spekulánsokhoz képest szokatlanul stabil kezekről van szó, ám a brókerek szerint csak idő kérdése, hogy kifáradjanak, ezt nagyjából a jövő év első felére várják.
Bár van aki úgy gondolja, az új befektetői kör segíthet a pénzintézetnek, mert vélhetően nem adják el rövid távon a papírokat, hanem mondjuk ötéves távlatban gondolkodva szép nyereséggel adják majd el a bankrészvényeket. Ugyanakkor az is igaz, hogy a kisbefektetők tömegével ritkán hoznak jó döntést - állítják elemzők.
Többen is OTP-vételt javasolnak
A pénteki gyorsjelentés után két elemző is változtatott az OTP-papírokra vonatkozó célárán.
Az ING 44 százalékkal, 4950 forintra vágta azt, a megemelkedett kockázatokra - különösen a hitelminőség romlására és a régiós devizák instabilitására - hivatkozva. A holland hátterű cég ezzel együtt fenntartja vételre buzdító ajánlását.
Csakúgy, mint az elemzését tegnap publikáló Deutsche Bank. A német cég extrém alulértékeltségről beszél, mondván, a bankpapírok reális ára valahol 4600 forint körül van.
hirado
2008.11.18. 10:24