
Szerdán rendezték az Első Magyar-Indokína konferenciát, amelyen a két térség kedvező befektetési és kereskedelmi lehetőségeit ismertették a felek, főként a kis- és középvállalkozások szemszögéből közelítve a témához.
A megkötött segélyhitel keret megállapodás a magyar vállalkozások piacra lépési esélyeit is javítja, a vegyes vállalatok létrejöttével és a vietnámi állami vállalatok privatizációjának előrehaladtával pedig szorosabb vállalati együttműködési formák alakulhatnak ki – hangzott el a konferencián. A piacra lépő magyar vállalatok számára vonzó terep lehet az informatika, az elektronika és a gépipar, illetve az agrár- és élelmiszeripari technológiák exportja vagy a fejlett technológiák alkalmazása.
Magyarország és Vietnam együttműködése nagy lendületet vett tavaly: ez export 16 százalékkal nőtt, az import pedig több mint kétszerese a 2006-os számadatoknak. A pozitív tendencia 2008 első hét hónapjában folytatódott: közel 50 százalékkal, 25 milliárdra nőtt a magyar export Vietnamba és az üzleti kilátások a jelenlegi gazdasági helyzetben is pozitívak – mondta Vizi László, Magyarország hanoi nagykövete.
A vietnámi gazdaság idén 6,5-7 százalékkal növekedhet, ugyanakkor jelentős külkereskedelmi deficitet halmoz fel az ország, év végére a 20 milliárd dollárt is elérheti az importtöblet.
A konferenciát a tavaly alakult AHEAD-Indokína Kft. És az AsiaCenter szervezte azzal a céllal, hogy a hazai kis- és középvállalkozások képet kapjanak a régióban történő cégalapítási, üzletkötési lehetőségekről, a Magyarország által nyújtott segélyhitelhez való kapcsolódási, beszállítási lehetőségekről.
hirado
2008.11.13. 10:14