
Krízishelyzet alakult ki az egri borvidéken, miután az eddigi legnagyobb felvásárlók, az Egervin jogutódai, illetve az Egri Szőlő-Bor Szövetkezet sem veszik meg a termést a gazdáktól - olvasható a Heves Megyei Hírlap keddi számában.
Ebben a helyzetben az Egri Borvidéki Hegyközségi Tanács arra kérte a földművelési minisztert, hogy az uniós támogatási rendszer terhére engedélyezze a krízislepárlást, mert vevő hiányában még tőkén vannak a borvidékre jellemző vörös és kékszőlő fajták - tájékoztatta az újságot Gál Lajos, a tanács titkára.
Az is nehezíti a helyzetet, hogy az Egervin még 1989-ben bejegyezte Oroszországban az Egri Bikavér szóvédjegyet, vagyis csak a cég exportálhat bort erre a piacra. Ebben a helyzetben a tanács megbízott egy ügyvédi irodát, hogy kezdeményezzen eljárást a szóvédjegy törlése érdekében - közölte a napilappal Gál Lajos.
hirado
2008.10.28. 09:10