HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Gémesiéknek nem fincsi a kurtítás

t: 939

Gémesiéknek nem fincsi a kurtítás

Az önkormányzatok nem fogadják el, hogy csökkentik állami támogatásukat, ezért Gémesi György, az Önkormányzatok Egyeztető Fórumának (KÖEF) társelnöke kezdeményezte Gyenesei István önkormányzati miniszternél, mielőbb hívja össze a testület ülését - tudta meg a Világgazdaság.

A lap szerint a pénzügyi válságra hivatkozva több tízmilliárdos kurtításra készül a Pénzügyminisztérium, a visszavont költségvetési javaslathoz képest.

Az érdekszövetségek vezetői informálisan már egyeztetnek, milyen konkrét javaslatokkal álljanak elő a KÖEF ülésén, s arról is szót váltanak, milyen drasztikus lépéseket tegyenek, ha a kormány ragaszkodik a csökkentéshez.

A visszavont javaslat szerint 1.422 milliárd forinthoz jutnak az önkormányzatok, ez mintegy 8,7 százalékos növekedést jelentett volna az idei büdzséhez képest.

Gyenesei István a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének keddi ülésén úgy fogalmazott, a 70 milliárd forintos önkormányzati bérfejlesztés, illetve ennek egy meghatározott hányada láthatja a kárát a válságbüdzsének.

A Világgazdaság úgy tudja, pontosan 73 milliárd forintról van szó, ebből 40 milliárdnyi az a rész, amely a jövő évre esedékes infláció miatti szintre hozást jelentené, 33 milliárd 2,2 százalékos reálbér emelkedését.

hirado

2008.10.16. 09:56

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek