
Javítani kell a gazdálkodó szervezetek működési feltételein, mert az állam túl sok jövedelmet von el, és ezzel szinte agyonnyomja a gazdasági szereplőket - mondta a Vasárnap Reggelnek Békesi László közgazdász, a Horn-kormány egyik pénzügyminisztere.
A szakember szerint mérsékelni kellene az állami kiadásokat és a közterheket, hogy az embereknek és a vállalatoknak legyen kellő megtakarításuk, illetve forrást tudjanak felhalmozni a fejlesztésekhez szükséges beruházások finanszírozásához.
A közgazdász a jelenlegi helyzetért a politikusokat teszi felelőssé, akik szerinte kampányízű szlogeneket hangoztatnak, és közben nem tesznek semmit. Reformokra lenne szükség, de Békesi László úgy látja: legyen bárki hatalmon, itthon érdemi változtatásokat csak akkor lehet végrehajtani, ha komoly válsághelyzet van.
"Nekünk Mohács kell, különben nem teszünk semmit!" - fogalmazott. Ugyanakkor most nincs krízisveszély, nem kell attól félni, hogy a magyar gazdaság összeomlik, de valószínűleg komoly fejlődés nem várható, csak döcögés - tette hozzá Békesi.
hirado
2008.09.28. 09:59