
A szabolcsi almatermelők az Eszat Kft. mátészalkai feldolgozó üzemét is blokád alá veszik hétfőn, ezzel már három helyszínen fognak tiltakozni a megyében az ipari alma alacsony felvásárlási ára ellen - mondta Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója pénteken az MTI-nek.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei almatermelők korábban azt jelentették be, hogy blokád alá veszik hétfőn az Agrana Magyarország Kft. vásárosnaményi és kisvárda-anarcsi telepét. A demonstrációra szeptember 15-ig van lehetőségük.
A szabolcsi almatermesztők tiltakozó akciójukkal azt szeretnék elérni, hogy az ipari alma kilójáért a feldolgozók legalább 30 forintos nettó árat fizessenek.
A demonstráció pontos időpontjáról az almatermelők megbízottai még kedden este, gazdagyűlésen döntöttek, egyhangúlag.
Budai Gyula jelezte, hogy a feldolgozóüzemekbe a blokád ideje alatt nem engedik be az almaszállítmányokat. Ezért arra kérik a helyi almatermelőket, hogy ne szedjék le, és ne szállítsák átvételre az almát, mert a szállítmányok nem juthatnak be a feldolgozókhoz a blokád miatt.
hirado
2008.08.23. 09:58