HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Marad az orvoslátogatói díj

t: 620

Marad az orvoslátogatói díj

Várhatóan ősszel visszakerül a gyógyszertörvénybe az orvoslátogatói díj, az egészségügy ugyanis nem mondhat le az ebből befolyó többmilliárdos bevételről - nyilatkozta a Népszabadságnak Kökény Mihály, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának szocialista elnöke.

A törvény erről szóló paragrafusát - azaz, hogy a gyártóknak valamennyi orvoslátogatójuk után ötmillió forintot kell fizetni évente - júniusban semmisítette meg az Alkotmánybíróság. Azt kifogásolták, hogy nem volt különbség az aktív és az átmenetileg nem dolgozó orvoslátogatók között.

A Sanofi-aventis mintegy egymilliárd forinttal többet tud költeni kutatás-fejlesztésre, ha eltörlik az orvoslátogatói díjat - közölte Rózsa Iván, a társaság kommunikációs vezetője.

A szabályozás eredeti célja egyébként az volt, hogy mérsékelje a cégek befolyását az orvosok terápiás szokásaira, Kökény Mihály szerint most az Alkotmánybíróság útmutatásai alapján javítják a paragrafust. Ebből egyébként évente 8-10 milliárdos bevétele van az Egészségbiztosítási Alapnak.

hirado

2008.08.18. 10:17

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek