
Két gazdasági minisztériumot hoznak létre a kormányátalakítással, a fejlesztést Bajnai Gordon, az infrastruktúrát Szabó Pál, a Magyar Posta vezérigazgatója irányítja majd - írja a Hírszerző, mely úgy tudja, utóbbinál kap államtitkári posztot Puch László, az MSZP pénztárnoka.
Az internetes portál értsülései szerint Gyurcsány Ferenc hétfő délben jelenti be, hogyan alakítja át kormányát, az MSZP vezérkara vasárnap éjszakába nyúlóan tárgyalt erről.
Baja Ferencet nem kap bársonyszéket, bár a környezetvédelmi posztra sokan esélyesnek tartották.
Az egészségügyi tárca élére Székely Tamás, az OEP főigazgatója kerül, mivel a kormányfő olyan személyt szeretett volna látni a tárca élén, akit az orvosok is elfogadnak.
A korábbi hírekkel ellentétben Lamperth Mónika nem kap helyet az új kisebbségi kormányban. A szociális és munkaügyi tárcát Szűcs Erika, az MSZP választmányának elnökhelyettese, a pólusprogramokért felelős miniszteri biztos, Miskolc alpolgármestere veszi át, az államtitkári székben pedig a választmányi elnök, Simon Gábor marad.
A környezetvédelmi tárcát a szocialista párt Pest megyei elnöke, Szabó Imre örökli meg Fodor Gábortól.
A parlament egyetlen függetlenként, a Somogyért Egyesület színeiben bejutott képviselője, Gyenesei István önkormányzati miniszter lesz Bajnai Gordon után. A politikus általában együtt szavazott a szocialistákkal a törvényhozásban, és álláspontja is legtöbbször a kormányoldaléval egyezett - írja a Hírszerző.
Az MSZP elnökségének tagjai vasárnap késő este egyhangúlag támogatták Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, pártelnök elképzeléseit a kormány és az MSZP átalakításával kapcsolatban.
A Független Hírügynökség információi szerint a párton belüli változások lényege, hogy létrejön az elnöki kabinet az MSZP-n belül, amit várhatóan Lamperth Mónika leköszönő miniszter vezet majd. Ezen kívül Baja Ferenc továbbra is közigazgatási informatikáért felelős kormánybiztos marad, viszont lemond a Táncsics Alapítvány vezetéséről. Ez az alapítvány egyébként Gyurcsány Ferenc tervei szerint szintén átalakul és egyfajta műhelyként biztosíthatja az MSZP és a baloldal utánpótlását.
Végül információink szerint megszűnik az MSZP-n belül a pénztárnok pozíciója. Puch László lemond tisztségéről és kormányzati posztba kerül, míg a párt erőforrásairól ezentúl Gyurcsány az elnökséggel közösen dönt.
A miniszterelnök-pártelnök hétfőn délelőtt ismerteti elképzeléseit az MSZP frakciójával.
hirado
2008.04.28. 09:27