
Vérprofi szlovák csapatot sejt a Nemzeti Nyomozó Iroda a váci és a fóti bankautomata-robbantás mögött - tudta meg a Blikk.
Szlovákiában ugyanis már "bevált módszernek" számít az, ahogy a közlemúltban a két Pest megyei terminált a levegőbe repítették.
Vácon egy bevásárlóközpont melletti széfbe nyomtak gázt, azonban nem eleget, mert a pénzes kazetta nem robbant ki. Fóton azonban már igen, innen több millió forintot el is vittek. A tettesek vakmerőségét jelzi, hogy az utóbbi helyszínen a legközelebbi intézmény egy rendőrség volt.
Annyi bizonyos, hogy a széfet nem közvetlen közelről robbantották be, ez esetben ugyanis az elkövetők is megsérültek volna, vélhetően valamilyen távirányítót vagy mobiltelefont használhattak, ilyen készülék maradványaira azonban nem bukkantak a helyszínen - írja a bulvárlap, mely szerint a fővárosban és Pest megyében számos konténeres bankautomata áll, így a közeljövőben hasonló bűncselekményekre lehet számítani.
hirado
2008.03.31. 10:40