
Ismeretlen tettesek felrobbantottak Fóton egy bankautomatát péntek hajnalban, és pénzt vittek el belőle - tájékoztatta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az MTI-t.
Beluzsárné Belicza Andrea elmondta, hogy hajnali öt óra körül hatalmas robbanás zajára riadtak fel a Kossuth utca környékének lakói a város központjában, s a detonáció miatt a közeli polgármesteri hivatal ablakai be is törtek.
Az eddig ismeretlen fajtájú robbanószer szétvetette az automata acélszerkezetét, amiből kihullottak a bankjegyek a helyszínre. A pénz egy részét a helyszínre érkező rendőrök a földön szétszóródva találták meg, mert a rablóknak valószínűleg nem volt idejük összeszedni a papirpénz egy részét.
Egyelőre nem tudni, hogy mennyi pénzt találhattak a bűnözők a trezorban, ez majd csak a banktisztviselő megérkezése után derülhet majd ki. Valószinűsíteni lehet, hogy a tettesek gépkocsival menekültek el.
A rendőrök biztosították a helyszínt, s rögzítik a nyomokat, amelyek támpontot adhatnak a tettesek kézre kerítéséhez.
Tíz nappal ezelőtt Vácott próbálkoztak ismeretlenek hasonló robbantásos módszerrel, de akkor nem tudtak pénzt elvinni az automatából, a rablókat még nem sikerült elfogni.
Február végén egy karcagi szupermarketbe hajtottak be autóval, és próbálták elvinni az ottani bankautomatát, de nem tudták. Hasonló módszerrel korábban Zircen és Győrött viszont kitéptek a helyéről egy-egy automatát, később mindkettőt szétvágva találták meg egy Komárom-Esztergom megyei horgásztóban.
hirado
2008.03.28. 10:04