
Hiába várt választ a Magyar Nemzet által megírt újabb Kabai-ügyről a Hír Televízió Veres Jánostól, mert a pénzügyminiszter fellökte a jelenleg börtönbüntetését töltő üzlettársáról érdeklődő riportert. Veresnek nem ez az első esete a hírTV-vel, néhány hónappal korábban belefejelt annak kamerájába.
Veres Jánostól érdeklődött a hírTV riportere az újabb Kabai-üggyel kapcsolatban hétfőn azután, hogy a Magyar Nemzet hétfői számában megírta: a pénzügyminiszter egykori üzlettársának cége több mint félmilliárd forinttal gazdagodhatott úgy, hogy az alapító éppen börtönbüntetését tölti.
A Magyar Nemzet azt írta: a második Gyurcsány-kormánytól is több száz millió forintos állami megrendelést kapott Veres János pénzügyminiszter volt üzlettársa, Kabai Károly családi vállalkozása. A lapra is hivatkozva a hírTV közli: a televízió birtokába került dokumentumok szerint a Nyír-Uncia Kft. - alvállalkozóként - bruttó 200 millió forint értékben vállalt lőszermegsemmisítést.
A Honvédelmi Minisztérium ügyelt a látszatra azután, hogy Kabait adócsalásért letartóztatták. A szaktárca és a Nyír-Uncia közé egy céget iktattak, hogy Kabaiék ne közvetlenül a kormánytól kapják a megbízást. A családi vállalkozás az első jelentős állami megrendelést az előző ciklusban, Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége alatt kapta. Juhászt 2006-ban Szekeres Imre váltotta a szaktárca élén. Kabai Károly jelenleg börtönbüntetését tölti – emlékeztett a hírTV.
Válasz helyett lökött
A televízió riportere hétfőn Veres Jánosnak szeretett volna feltenni kérdéseket, ám a pénzügyminiszter válaszok helyett fellökte. Az MSZP frakcióüléséről távozóban nem állt meg a kamerának, hanem vállal nekitolta a tévé riporterét egy kameraállványnak, majd tovább ment. Veresnek nem ez az első esete a hírTV-vel, néhány hónappal korábban belefejelt a televízió egyik kamerájába.
Magyar Nemzet
A VIDEÓ MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON IDE!
2008.03.17. 15:13