HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Állami ágyak a tatai magánklinikának

t: 96

Állami ágyak a tatai magánklinikának

Repa Imre, a Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatója 5-5 államilag finanszírozott ortopédiai és traumatológiai ágyat adott át a magánkézben lévő tatai Kastélypark Klinikának - tudta meg a Magyar Hírlap.

A lap megemlíti, hogy a Kaposi Mór kórházban három évet kell várni ortopédiai műtétekre - például csípőprotézis-beavatkozásra -, amit az intézmény vezetője azzal magyarázott, hogy a minisztérium által meghatározott kereteken belül gazdálkodhatnak, így csak meghatározott számú operációt végezhetnek. A Kaposi Mór Oktató Kórházban az ortopédiai osztály csak meghatározott keretet költhet betegellátásra. Ez az elmúlt évben 4-5 millió forint körül volt havonta, melyből havi 20-25 beteget láthatnak el protézissel, ennek a számnak a dupláját veszik egy hónap alatt várólistára.

Szendrői Miklós professzor, az ortopédiai szakmai kollégium elnöke elfogadhatatlannak tartja az ágyak átadásáról szóló döntést. Mint mondta: aktív, államilag finanszírozott ágyakat, úgymond kapacitást átadni indokolatlan és teljesen ésszerűtlen.

Hozzátette: ha kapacitáshiányra hivatkoznak, az ebben az esetben azért furcsa, mert azt jelentené, hogy a kórházban nincs elég szakképzett orvos, aki a beavatkozásokat végrehajtaná. A Kaposi Mór Oktató Kórházban azonban véleménye szerint ilyen probléma nincs.

A hírt közlő lap neve elhallgatását kérő szakértője szerint teljesítményvolumen-korlátot, államilag finanszírozott ágyakat akkor lehet átadni, ha az intézmények fenntartója ugyanaz, ez egy megyei súlyponti kórház és egy magánklinika esetében kizárható.

Az újság szerint vizsgálat tisztázhatja azt is, hogy a tatai klinikán kizárólag beutalt betegeket vagy esetlegesen a magánkórház fizetős betegeit is gyógyítják az államilag finanszírozott ágyakon.

hirado

2008.01.11. 09:32

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek