Az ügyész fellebbezett
A Fővárosi Bíróság szerdán nem jogerősen felmentette Molnár Csabát, a brókerbotrány egyik volt vezető nyomozóját az ellene felhozott vádak alól. Az ügyész azonban fellebbezett az ítélet ellen, így másodfokon folytatódik a volt K&H-s nyomozó ügye.
Molnárt minősített vesztegetéssel és más bűncselekményekkel vádolták, ezért az ügyész felfüggesztett börtönbüntetést, lefokozást és pénz-mellékbüntetés kiszabását kérte ellene január elején. Az ügyészség szerint a nyomozó 2003. nyarán, az Országos Rendőr-főkapitányság pénzmosás elleni osztályának vezetőjeként néhány ezer forint értékű ajándékokat fogadott el egy pénzmosással gyanúsított pénzváltótól, cserébe pedig államtitoknak minősülő információkat adott át.
A védelem szerint nem történt bűncselekmény. Zamecsnik Péter, Molnár ügyvédje korábban a bíróságon kifejtette, hogy szerinte csak annyi állapítható meg: a vádbeli találkozó létrejött, az ajándékot átadták, de ez nem tér el a pénzügyi életben megszokottól, arra pedig nincs bizonyíték, hogy bármit is kértek volna az alezredestől. Szerinte Molnár Csaba nem követett el államtitoksértést. Emellett úgy vélte, hogy az ügyészség által hivatkozott anyagokat már akkor sem lehetett volna államtitokká minősíteni, amikor az ügyészség szerint a vádbeli cselekmény megtörtént.
A brókerbotrány kulcsfigurájának, Kulcsár Attilának az elfogásában is közreműködő Molnár Csaba az eljárás során mindvégig tagadta a vádakat, szerdán az utolsó szó jogán remegő hangon jelentette ki: "Nem azért jöttem a rendőrséghez, hogy az én áram egy tolltartó legyen."
Továbbra is gyanúsított marad Molnár.
Molnár Csabát a mostani perben tárgyalt két vádpont mellett egy másik büntetőeljárásban tavaly október végén hivatali visszaéléssel és hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsították meg az ügyészi nyomozók. Ezután az országos rendőrfőkapitány rendelkezési állományba helyezte a nyomozót.
A gyanúsítás szerint Molnár Csaba felhívására Kulcsár Attila 2003 júniusában hamisított bizonyítékokat közölt a rendőrséggel annak érdekében, hogy az ügyben ne rendeljenek el nyomozást a lehetséges elkövetők - köztük Kulcsár Attila - ellen. Molnár Csaba korábban a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság pénzmosás elleni osztályának vezetőjeként részt vett a K&H-ügy nyomozásában.
A megalapozott gyanú szerint 2003. nyarán az akkor még az ORFK pénzmosás elleni osztályát vezető Molnár Csaba felhívására Kulcsár Attila, a K&H Equities akkori vezető beosztású munkatársa egy, az osztályra érkezett feljelentés ügyében hamisított bizonyítékokat csatolt be annak érdekében, hogy ne rendeljenek el nyomozást, és így a lehetséges elkövetők, köztük Kulcsár Attila mentesüljenek a felelősségre vonás alól.
Az ügyészségi nyomozók szerint a 2003. június 24-én történt meghallgatáson Molnár Csaba hivatali kötelességét megszegve a nyomozás megtagadása érdekében Kulcsár Attilát hamis adatok szolgáltatására bírta rá. Kulcsár Attila nyilatkozatát B. János egy másik, általa kihallgatott tanú vallomásaként jegyzőkönyvezte, hogy ezzel az ügyben tervezett érdemi intézkedést megalapozza. Molnár Csaba ezt követően aktívan részt vett a Kulcsár-ügy nyomozásában.
[LHP.HU]
2005.01.12. 13:03