HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Tragédiába torkolló otthon szülés!

t: 138

Tragédiába torkolló otthon szülés!

Geréb Ágnes bába szerint a mentők késlekedése is közrejátszott abban, hogy szeptember 15-én a budapesti Születés Házában meghalt egy csecsemő - írja a Blikk.

A nő egy kórházon kívüli születésről rendezett konferencia után nyilatkozta azt, hogy a mentők - az előírásokat betartva - megpróbálták a kisbabát helyben világra segíteni, ezzel azonban értékes perceket veszítettek.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője ízléstelennek és felháborítónak tartja a vádakat, és az egész szolgálat nevében visszautasítja azt. Szerinte a mentők a riasztástól számított 10 percen belül a kórházba értek, a csecsemő azonban már halott volt. Egy nyíregyházi kismama szeptember 15-én, a budapesti Születés Házában akarta világra hozni gyermekét, a csecsemőnek azonban elakadt a válla és nem tudták kisegíteni. Mentőt hívtak, amivel a két percnyire lévő kórházba szállították az anyát, a baba azonban meghalt

hirado

2007.10.20. 09:19

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek