HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kihallgatják Lengyelt

t: 244

Kihallgatják Lengyelt

Ha a Magyar Közlönyben megjelenik a Lengyel Zoltán mentelmi jogának felfüggesztéséről szóló hír, kihallgathatja a képviselőt az ügyészség - tudta meg a Népszava Keresztes Imrétől, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjétől.

A főügyész elmondta, a felfüggesztés a nyomozás folytatásának logikus lépése volt, így ugyanis Lengyel már gyanúsítottként hallgatható ki az ellene folyó eljárásban. Az Országgyűlést azután kérhették arra, döntsenek a képviselő mentelmi joga felfüggesztéséről, miután az ügyben eljáró nyomozó ügyészség közölhette Lengyellel, megalapozott gyanú áll fenn.

A képviselő mentelmi jogát egyébként hivatalos személy elleni erőszak bűntette, könnyű testi sértés vétsége és becsületsértés vétsége megalapozott gyanúja miatt függesztették fel.

Az ügy lényege: Budapesten, az Alagút Krisztina tér felőli oldalánál igazoltatták Lengyelt a rendőrök, csakhogy a képviselőnél nem voltak iratok. Lengyel azt állítja: a rendőrök bántalmazták, míg a hatóság szerint a honatya volt az, aki megütött egy rendőrt, majd a fogdában "földhöz vágta" magát, és azt kiabálta, kirúgatja a rendőröket, mert bántalmazták.

Azóta a képviselő kilépett a Fideszből, jelenleg független képviselő.

hirado

2007.10.17. 09:37

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek