HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Szekeres nem akar központosítani

t: 300

Szekeres nem akar központosítani

Nincs szükség az MSZP centralizálására. A jelenlegi alapszabály is lehetőséget ad a Bács-Kiskun megyei pártszervezési anomáliák megszüntetésére - nyilatkozta a Népszabadságnak Szekeres Imre.

Mint ismert, az MSZP országos elnöksége Szekeres Imrét bízta meg azzal, hogy felügyelje a párt Bács-Kiskun megyei szervezetében várható változásokat.

Az ügy lényege: a Bács-Kiskun megyei szervezet ügyvezető alelnöke az előzetes letartóztatásban lévő Zuschlag János. A párt szabadulna Zuschlagtól, aki azonban az elnökség felszólítására sem volt hajlandó felfüggeszteni párttagságát, és nem mondott le az ügyvezető alelnöki tisztségről sem.

A megyei MSZP-szervezet elnöke, alelnökei, továbbá a választmány elnöke ugyanakkor benyújtotta lemondását, ezzel lehetőséget teremtettek arra, hogy tisztújító közgyűlést tartsanak. Erre a helyi szervezetek taglétszámuk alapján delegálják a küldötteket, csakhogy Zuschlag törvénysértő módon szervezett be tagokat a kiskunhalasi alapszervezetbe, így annak létszáma 2003 és 2005 között 120-ról több mint 400-ra emelkedett.

A legutóbbi tisztújításon a Halasról delegált 60 küldött szavazataival könnyűszerrel választották meg Zuschlagot ügyvezető alelnöknek. E mostani tisztújítás tisztasága és a kiskunhalasi szervezet hiteles taglétszámának megállapítása végett az MSZP elnöksége kezdeményezte a párt etikai bizottságánál a halasi szervezet feloszlatását és újraszervezését.

Szocialista körökben felmerült, hogy bele kellene foglalni az MSZP alapszabályába azokat a párt centralizálására vonatkozó javaslatokat, amelyeket a februári kongresszuson, Gyurcsány Ferenc elnökké választásakor nem fogadtak el a küldöttek. Szekeres azonban úgy látja: a jelenlegi szabályok mellett is tisztázható a helyzet.

Szekeres a napokban találkozott a Bács-Kiskun megyei szervezet 20 vezetőjével. Azt javasolta, hogy ha az MSZP etikai bizottsága elfogadja a megyei pártvezetők lemondását, és feloszlatja a kiskunhalasi szervezetet, akkor nyílt kampányban, valamennyi jelölt programját nyilvános fórumokon ismertetve, a jelöltek egymással való vitájában válaszszák meg az új vezetőséget. Szerinte így elkerülhető, hogy pusztán a fölvonultatható helyi küldöttek számaránya döntsön.

hirado

2007.10.11. 10:47

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek