HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Fordulat - Lengyel Zoltán nem akar a mentelmi joga mögé bújni

t: 370

Fordulat - Lengyel Zoltán nem akar a mentelmi joga mögé bújni

Lengyel Zoltán nem akar a mentelmi joga mögé bújni, ezért azt kéri majd az Országyűléstől, hogy a legfőbb ügyészség kezdeményezése alapján függessze fel mentelmi jogát - mondta a volt fideszes képviselő ügyvédje.

Juhászné Lévai Katalin felszólalásában arra kérte a parlament padsorai között ülő kollegáit függesszék fel a mentelmi jogát, hogy tisztázhassa magát.


Budai Gyula ügyvéd az MTI-nek azt mondta: Lengyel Zoltán nem akar a mentelmi joga mögé bújni, mint Juhászné Lévai Katalin szocialista képviselő, akit közirathamisítási ügyben nem adott ki az Országgyűlés. (Egyébként Juhászné Lévai Katalin maga kérte, hogy a mentelmi jogát függesszék fel.)

Az ügyvéd hangsúlyozta: Lengyel Zoltán tisztázni akarja az ellene felhozott vádakat, ezért minden nyomozati cselekményen részt fog venni. Közölte: azt kérik majd az ügyészségtől, hogy orvosszakértő jelenlétében tartsanak bizonyítási kísérletet a helyszínen, és Lengyel Zoltánt szembesítsék az őt vádoló rendőrökkel.

Lengyel Zoltánnak az az érdeke, hogy a valóság kiderüljön - tette hozzá Budai Gyula.

A legfőbb ügyész kezdeményezte a jelenleg független, volt fideszes Lengyel Zoltán parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztését - erősítették meg az MTI értesülését parlamenti forrásból. A neve elhallgatását kérő informátor szerint az erről szóló indítvány csütörtökön érkezett meg az illetékes bizottsághoz.

Borbély Zoltán, a Legfőbb Ügyészség szóvivője az Országgyűlés mentelmi bizottságának hivatalos megerősítéséig nem kívánta kommentálni az MTI értesülését.

Lengyel Zoltán ellen az I. kerületi rendőrkapitány július elején tett feljelentést, mert szerintük megütötte a vele szemben szabályosan intézkedő rendőrt, amikor igazoltatták Budapesten az Alagút utcánál.

A Fidesz-frakcióból - az állítólag róla készült meztelen képek megjelenése miatt - augusztus közepén kilépett országgyűlési képviselő ugyanakkor azt állítja, hogy az őt igazoltató rendőrök kirángatták őt az autójából, letépték a kezéről fémszíjas óráját, a földre teperték és fojtogatták, majd az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték. A képviselőnél nem voltak személyazonosságát igazoló iratok, és csak a kapitányságon tudta magát igazolni, az időközben odaérkező hozzátartozója által bevitt útlevelével.

A politikus sérüléseiről a János Kórházban készítettek látleletet. Lengyel Zoltán a kezén, lábán és a hátán szenvedett zúzódásokat. A történteket követően a képviselő feljelentést tett, és a Budapesti Nyomozó Ügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás miatt ismeretlen tettesek ellen nyomozást indított.

Keresztes Imre, a nyomozást folytató Központi Nyomozó Főügyészség vezetője korábban azt mondta az MTI-nek: mentelmi jogot élvező ember ellen csak akkor folytatható nyomozás, ha a mentelmi jogát felfüggesztették. A mentelmi jog felfüggesztésére vonatkozó előterjesztésre viszont csak akkor kerülhet sor, ha a gyanú megalapozottá válik. Ehhez a bizonyítékokat össze kell gyűjteni, mert egy feljelentés önmagában nem elég a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló előterjesztéshez - mondta akkor a főügyészség vezetője, aki kitért arra is, hogy az előterjesztést alapos vizsgálat után a legfőbb ügyész továbbítja az Országgyűlés elnökének

Korábban Lengyel Zoltán ügyvédje arról tájékoztatta az MTI-t, hogy feljelentést tettek, mert azután, hogy a képviselőről kiderült, országgyűlési képviselő, még másfél óráig fogva tartották az I. kerületi kapitányságon, holott mentelmi joga miatt azonnal el kellett volna engedni. Az ügyben a Budapesti Nyomozó Ügyészség elrendelte a nyomozást, az ügyet a korábbi eljárással együtt vizsgálják.

hirado

2007.10.05. 10:54

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek