
Férfiklubok döntenek a magyar politikában, osztják el a különböző posztokat - jelentette ki Magyar Bálint, az SZDSZ parlamenti képviselője az RTL ma reggeli híradójában.
Mint mondta, meg kell szüntetni azokat a rejtett mechanizmusokat, hogy a nőket, akik a társadalom felét teszik ki, kiszorítják a mindenkit érintő döntésekből. Magyar úgy vélte: jelenleg a parlamentben a férfi képviselők többsége nem képviseli megfelelően a nők érdekeit. Ezek az érdekek csak akkor érvényesülnek megfelelően, ha nők döntenek azokról.
A parlamenti pártok többsége egyetért az SZDSZ javaslatával, amely bevezetné a női kvótát. Azt akarják ezzel elérni, hogy több nő kerüljön be a parlamentbe és a mindenkori kormányba. A pártok úgy állítanák össze a választási listáikat, hogy azokon fele-fele arányban szerepelnének nők és férfiak.
hirado
2007.10.05. 10:51