HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kedvezőbb nyugdíj húsz év munka után

t: 399

Kedvezőbb nyugdíj húsz év munka után

A jövőben a számukra kedvezőbb összegű nyugdíjat választhatják azok a nyugdíjba vonuló hivatásos katonák, rendőrök, határőrök, vám- és pénzügyőrök, tűzoltók, polgári védelmi, büntetés-végrehajtási, illetve nemzetbiztonsági tisztek és tiszthelyettesek, akik legalább 20 év szolgálati idővel rendelkeznek. A Fidesz tárgyalni kíván az érintett szakszervezetekkel, mert olyan módosítást nem támogat, amellyel szférában dolgozók jogait csorbítanák - közölte a párt szakpolitikusa.

A kormány döntését ismertető Szekeres Imre elmondta: 2007. december 31-én rögzítik a nyugdíjak aktuális összegét, amit a tényleges nyugdíjba vonulásig minden évben az adott évre meghatározott összeggel növelik. Így a tényleges nyugdíjba vonuláskor az érintetteknek választási lehetőségük lesz a hatályos szabályok szerint járó nyugdíj, illetve a nyugdíj évenkénti emelésekkel növelt összege között.

Azt szeretnék elérni, hogy azok, akik már rendelkeznek 20 év szolgálati idővel, ne menjenek csak azért nyugdíjba, mert később hátrány érné őket a nyugdíjszámítás miatt. A kormány arra kéri az Országgyűlést: soron kívül tárgyalja a törvényt, hogy elejét vegye annak a bizonytalanságnak, amely az eddig is egyértelmű szándék ellenére az érintettek körében kialakult. Bízom benne, hogy mind az öt párt támogatja a törvényjavaslatot - közölte Szekeres Imre honvédelmi miniszter.

A benyújtott törvényjavaslat a hivatásos tiszteknél és tiszthelyettesekénél - akik rendelkeznek legalább 20 év szolgálati idővel - lehetőséget ad arra, hogy 2010. december 31-ig dönthessenek a magánnyugdíj-pénztári kilépésről, és visszatérhessenek a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe, amennyiben ez nekik kedvezőbb.

Szekeres Imre véleménye szerint az MH Összhaderőnemi Parancsnokság közelmúltban történt létrehozása mutatja meg, hogy miben más, és mitől több a mostani átalakítás a korábbiaknál, hiszen ilyen rugalmas, hatékony vezetési, irányítási rendszer a NATO-ban is meglehetősen ritka.

A miniszter úgy látja, a Magyar Honvédség jól képzett és felkészült katonákból áll, akiknek teljesítménye kiváló. Büszke vagyok rájuk - jelentette ki Szekeres Imre.

Fidesz a szolgálati jogviszony olyan módosítását nem támogatja, aminek eredményeképpen a rendvédelmi szerveknél és a honvédségnél dolgozók jogait csorbítanák - közölte reagálásában Lázár János. Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke közölte: a kormány előterjesztéséről az érintett szakszervezetekkel is konzultáli kívánnak. Mint mondta, még nem kapták meg az előterjesztést, így a Fidesz-frakció elnöksége pénteken nem is tudta ezt megtárgyalni. Úgy vélte, elfogadhatatlan, hogy az újságírók előbb hozzájutottak az előterjesztéshez, mint a fideszes politikusok.

Lázár János a haderőreformmal kapcsolatban azt mondta: a Fidesz azt tartja sikernek, ha Magyarország olyan honvédséggel rendelkezik, amely képes a hazai és nemzetközi feladatok ellátására, ami ma zajlik, az pénzkivonás.

hirado

2007.09.22. 10:32

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek