HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Nem adhatnak intőt! - A diák nem kötelezhető ünnepi öltözetre

t: 617

Nem adhatnak intőt! - A diák nem kötelezhető ünnepi öltözetre

Osztályfőnöki intő, elkülönítés: több iskolában ezzel büntették a tanévnyitókon nem megfelelő öltözékben megjelenő diákokat. Pedig az iskola legföljebb csak kérheti az ünneplőruhát, annak hiányát nem szankcionálhatja - írta hétfői számában a Népszabadság.

Keszei Sándor, a Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért szervezet elnöke szerint volt olyan általános iskola, ahol különterembe gyűjtötték, vagy be sem engedték a tanévnyitóra - a meglehetősen jó időre való tekintettel - bermudában vagy szandálban érkező gyerekeket. Keszei a lap kérésére sem mondta meg, mely iskoláról vagy iskolákról van szó, mert a szülők erre nem hatalmazták föl, és nem akarja őket nehéz helyzetbe hozni - írta a lap.

Az egyesület elnöke elővette ugyanakkor a jogszabályt, s kikereste a közoktatási törvényből a meggyőződése szerint irányadó paragrafust: "a pedagógus - a minőség, típus és ár megjelölése nélkül - olyan ruházati vagy más felszerelés beszerzését kérheti a tanulótól, amely nélkülözhetetlen az általa tartott tanórai foglalkozáson való részvételhez, illetve a tanított tananyag elsajátításához, és amelyet a tanórai foglalkozáson egyidejűleg minden tanulónak rendszeresen alkalmaznia kell. Az e körbe nem tartozó felszerelések biztosítása az iskola feladata" - olvasható a lapban.

hirado

2007.09.17. 09:40

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek