Három év késéssel indul a Rác-projekt. Ha minden a tervek szerint alakult volna, a Rác fürdő-szálló- sőt a sikló is - már nyolc hónapja megépülhetett volna. Csakhogy a gazdasági miniszter Csillag István által 2003 májusában és 2004 augusztusában odaítélt s aztán megvont 750 millió forintos Széchenyi-tervpályázati támogatást Kolbert István tárca nélküli miniszter az év elején újra megítélte.
Demszky Gábor, főpolgármester: "Ez a beruházás PPP keretben valósul meg. Klassziklus példája lehet annak, amit Budapest történetéről írnak. A főváros a szabályozási feltételeket teremtette meg a kerülettel. Az állam a mintegy 7 milliárdos beruházásból 700 milliót, 10 százalékát biztosította. A főváros adta az ingatlant örök haszonbérletbe, a fejlesztőknek."
A project tulajdonosa és koordinátora a Rác Nosztalgia Kft, amelyeben 25 százalékban a fővárosi önkormányzat által tulajdonolt Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Rt. a tulajdonos, és 75 százalékában magánbefektetők. A tulajdonosok vállalták, hogy felújítják a fürdőt, gyógyászati, a wellnessrészleget valamint élményfürdőt alakítanak ki és a Tabánt és a Citadellát összekötő siklót is megépítik.
Demszky Gábor: "Azt jelenti, hogy nem közpénzből építünk - ezt ki kell emelni. összesen 10 százalék ennek a rendkívül jelentős beruházásnak a közpénz igénye."
A Ráckert helyére álmodott, és a Kempinski-csoport által üzemeltett teljes komplexum egy ötcsillagos, háromszintes, hatvan szobás luxus-hotellel egészül ki. A jelentős állami támogatást is élvező együttműködés keretében nem csupán a fürdő, hanem az első kerületi Hadnagy utca teljes környéke is újjáépül.
[LHP.HU]
2005.04.19. 10:37