HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Ma lesz Luciano Pavarotti temetése

t: 436

Ma lesz Luciano Pavarotti temetése

Az észak-olaszországi város katedrálisában tartott délutáni szertartásra több hírességet és politikust, többek között Romano Prodi olasz kormányfőt, és Bonot várják, míg magát a temetést szűk családi körben tartják majd.

A modenai katedrális elé több ezer fős tömeget várnak. Az épület előtt összegyűlt tömeg óriás kivetítőkön követheti figyelemmel a három órakor kezdődő szertartást, amit élőben közvetít majd az olasz televízió. A temetési misén részt az olasz kormányfő, Bono,a U2 nevű együttes frontembere valamint a Három Tenor két másik tagja, Placido Domingo és Jose Carreras. A templomban Andrea Bocceli énekel majd az elhunyt operaénekes tiszteletére, és az olasz légierő gépei is tiszteltkört írnak le a város felett, amikor Pavarotti koporsóját kihozzák a katedrálisból.

Péntek hajnal óta már több ezren rótták már le tiszteletüket Luciano Pavarotti előtt, akit csütörtök este ravatalozták fel Modena katedrálisában.

Pavarotti, generációja egyik legtehetségesebb tenorja csütörtök hajnalban hunyt el modenai otthonában 71 éves korában, miután hosszan küzdött hasnyálmirigyrákjával.

hirado

2007.09.08. 10:49

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek