
Az egyetemre, főiskolára jelentkezők 74 százaléka, összesen 81 043 felvételiző tett sikeres felvételit, idén is a gazdálkodási és menedzsment szakosok lesznek a legtöbben, míg az egyetemek közül az ELTE fogadja a legtöbb gólyát - derült ki az Oktatási és Kulturális Minisztérium és az intézmények által levezényelt szerdai ponthatár-húzás után.
Megjelentek a ponthatárok: hat szakra csak maximális ponttal lehet bekerülni (lásd: felvi.hu)
Az Országos Felsőoktatási Információs Központ honlapján közzétette összegzés szerint a felvettek hatvan százaléka államilag támogatott képzésen kezdheti meg tanulmányait szeptemberben.
2007-ben 108 849-en szerettek volna elhelyezkedni a felsőoktatásban, ez mintegy háromnegyedüknek sikerült is - tavaly a bejutási arány 70 százalékos volt. A 81 ezernél valamivel több idei felvett többsége, hatvan százaléka államilag támogatott képzésre került be. A nappali tagozatosok aránya 68 százalék, míg részidős - esti vagy levelező - képzésen az újdonsült egyetemisták és főiskolások 29 százaléka vehet részt. A többiek a távoktatásban meghirdetett helyeken osztoznak.
A legtöbb jelentkezőt befogadó szak 2007-ben a gazdálkodási és menedzsment szak lett 14 930 jövőbeli hallgatóval. Dobogós lett még - és tavalyhoz képest helyet cserélt - a turizmus-vendéglátás (9631), valamint a kommunikációs és médiatudomány (8271). Szintén sokan lesznek a szeptemberi kereskedelem és marketingre járók (8244), mérnök informatikusok (6768) valamint a pénzügy és számvitel szakosok.
Tavalyhoz képest átalakult a legtöbb hallgatót fogadó egyetemek és főiskolák listája, igaz, a nagy múltú egyetemek túlsúlya így is változatlan: 2007-ben az ELTE az egyetlen, amely hétezernél is több (7104) diákot felvett, a pécsi, szegedi, a debreceni egyetem 6 és 7 ezer közötti hallgatószámot fogadnak be. Az ötödik helyezett Budapesti Gazdasági Főiskola ehhez képest 4800 főiskolást vett fel - olvasható az összegzésben.
hirado
2007.07.25. 23:52