HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Eddig csaknem 50 külföldi fellépő jelezte részvételét a jubileumi Szigetre

t: 159

Eddig csaknem 50 külföldi fellépő jelezte részvételét a jubileumi Szigetre

Eddig csaknem félszáz "nemzetközi sztár" jelezte részvételi szándékát a nyári Sziget fesztiválra; a 15. alkalommal tartandó eseményt a "nulladik napon" az LGT zenekar nyitja meg - mondta el Gerendai Károly főszervező a rendezvényről tartott szerdai budapesti tájékoztatón.

Az óbudai Hajógyári-szigeten augusztus 7-től 15-ig tartó multikulturális rendezvényre az "aktuális világsztárok mellett olyan együtteseket is meghívtunk, akik az elmúlt 15 év legsikeresebb koncertelőadói voltak a Szigeten" - tette hozzá.

Gerendai Károly a nagyszínpadon fellépők közül kiemelte az amerikai Killers rockegyüttest, a brit Chemical Brotherst és a Faithless zenekart, az amerikai Pinket, valamint a világhírű énekesnőt, Sinéad OÍConnort. Rajtuk kívül fellép a Nine Inch Nails zenekar és Goldie, a Madness együttes és a The Good The Bad and The Queen formáció.

Marinka Csaba kommunikációs vezető az MTI érdeklődésére elmondta: a tavalyihoz képest 20 százalékkal drágulnak a jegyek az idei fesztiválra.

Az írásos összegzés szerint május 10-ig kedvezményesen vásárolhatók meg a hetijegyek: az "ottalvós" - egy hét kempingezési lehetőséget is tartalmazó - belépő 30 ezer forintba, a "hazamenős" bérlet pedig 25 ezer forintba kerül. Május 10. után az "ottalvós" hetijegyet 37 ezer 500 forintért, a "hazamenős" tikettet pedig 30 ezer forintért lehet megvásárolni.

A tájékoztatón Gerendai Károly közölte: a koncertek mellett a Szigeten idén "érdemben nem lesz változás" a színházi, képző- és táncművészeti, valamint egyéb kulturális programok megjelenésével. Részleteket egyelőre nem mondott, annyit tett hozzá, hogy a civil szervezeteknek most is biztosítják a megjelenést, de ezúttal nem tudnak ingyenes belépővel szolgálni számukra.

A nulladik napi LGT koncerttel kapcsolatban Presser Gábor elmondta: többnyire régi szerzeményeik szólalnak meg a "minimum kétórás bulin".

Gerendai Károly arról is beszámolt, hogy hosszú távon függetlenítené magát az állami költségvetéstől a Sziget fesztivál. Az idei az első alkalom, hogy nem tartanak igényt az állami támogatásra, amely a korábbi években az összköltségvetés 3-5 százaléka, mintegy 100 millió forint volt. A főszervező hozzátette: a tervezettnél valamivel kevesebb, mintegy 2,5 milliárd forint lesz várhatóan a Sziget összköltségvetése.

A tavalyi Sziget fesztiválra mintegy 385 ezren látogattak el. Az elmúlt nyáron 66 helyszínen összesen 250 külföldi és 500 hazai produkciót tartottak, az előadók 44 országból érkeztek.

hirado

2007.03.29. 09:33

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek