HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > A Budai Gyermekkórházért tüntetett a Fidesz

t: 121

A Budai Gyermekkórházért tüntetett a Fidesz

Szülők és gyermekeik tiltakoztak a Budai Gyermekkórház tervezett bezárása ellen szombaton. A tüntetés szervezője a Fidesz fővárosi szervezete volt. A demonstrálók az intézmény megszüntetése ellen tiltakoznak, a még nem végleges tervek szerint ugyanis a 105 ágyas Budai Gyermekkórház feladatait a Heim Pál és János Kórház venné át.

A demonstráción felszólalt Láng Zsolt, a II. kerület fideszes polgármestere. Mint mondta, a II. kerületi önkormányzat öbb száz millió forinttal támogatta a Budai Gyermekkórházat, és ennek ellenére is bezárja a kormányzat az intézetet. Hozzátette: ingatlanspekulációt vél a háttérben, mivel Budapest egyik legjobb helyen fekvő épületéről van szó. A Fidesz és polgári körök által szervezett tüntetésen 100-150 ember gyűlt össze.

A kormányzat azzal érvelt, hogy nem változtatnak az ágyszámokon, csak éppen arányait tekintve a budai kerületek járnak rosszabbul az ágyszámok meghatározásáskor - mondta Balsai István a fidesz országgyűlési képviselője. Szerinte az 50 éves intézmény azért jött létre, mert a budai embereknek szüksége volt rá, ha bezárják ,akkor ezektől az emberektől veszik el.


hirado.hu

2007.02.17. 16:44

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek