HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Tarlós: csak történjék már valami...

t: 160

Tarlós: csak történjék már valami...

Együttműködést akar a fővárosban Tarlós István, a Fidesz frakcióvezetője. Mint az Echo Tv Szembesítés című műsorában elmondta: áll az élet a városházán, és ha kell a szocialistákkal is tárgyal, hogy kimozduljanak a holtpontról.

Véleménye szerint az a baj, hogy a főpolgármester és a mögötte álló kis párt nem tud zöld ágra vergődni a nagy koalíciós partnerrel. Az ügyiratok százszámra állnak elintézetlenül, mert nincsenek bizottságok és főpolgármester-helyettesek. Sok ügyet csak bizottsági állásfoglalás alapján lehet tárgyalni, ilyen például a közlekedési tarifák vagy a közüzemi díjak emelése, élen a távfűtési díjakkal.

Tarlós István szerint a szocialistákban van hajlandóság a város fejlesztését szolgáló praktikus hozzáállásra, ezért együttműködési csatornákat épít ki a fővárosi MSZP-frakcióval, és akár közösen szavaznak fontos kérdésekben. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a Fidesz-frakciónak nem az a feladata, hogy az MSZP-vel összefogjon az SZDSZ ellen, mindössze azt szeretné, hogy együttműködés legyen, és ne személyeskedés. A fővárosi politikus kiemelte: nem az a célja, hogy fölmorzsolja Demszky Gábor erkölcsi-politikai tőkéjét, hanem, hogy működjön a város, hiszen a választók azzal bízták meg, hogy tegyen ezért a városért valami értelmeset.

hirado

2006.12.05. 09:35

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek