HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Meghalt négy munkás egy gyöngyösi építkezésen - FOTÓKKAL!!!

t: 359

Meghalt négy munkás egy gyöngyösi építkezésen - FOTÓKKAL!!!

Munkásokra omlott egy több száz négyzetméteres betonszerkezet szombaton Gyöngyösön. A katasztrófában négyen meghaltak, közölte az Indexszel a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

Magyar Attila az Index kérdésére elmondta: a munkások egy födémszerkezetet betonoztak a gyöngyösi ipartelepen. A betonnal feltött födém munka közben leomlott, és annak szerkezete, valamint a híg beton maga alá temette a hat-hét méter magas födém alatt dolgozó négy munkást.

A köztévé híradójában a megyei katasztrófavédelmi igazgató azt mondta: a szerencsétlenül járt munkásoknak nem volt esélyük a túlélésre.

Tizenkét munkás dolgozott az építési területen, és a halálos áldozatokon kívül két további munkás sérült meg, akiket a hatvani Albert Schweitzer Kórházba szállítottak a mentők.

Dolecsek Miklós, a hatvani kórház traumatológiai ambulanciájának ügyeletes orvosa az MTI-t arról tájékoztatta, hogy az egyik munkás csupán könnyű sérüléseket szenvedett, és már haza is engedték. A másik munkás sérülése viszont súlyos, ambuláns ellátása után műteni is kell.

Német cég üzemét építették
A baleset egy német autóipari befektető, a Seissenschmidt Ag. gyöngyösi üzemének építése során történt. A 4,5 millió eurós fejlesztés keretében épülő, kovácsolt futómű- és hajtóműalkatrészeket előállító gyár a tervek szerint 2007 februárjától kezdené meg a működését.

A beruházás generálkivitelezője a kecskeméti székhelyű, 1992-ben alakult Baustar Építőipari Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. Egyebek mellett a Coloplast és a Grundfos tatabányai gyártócsarnokát, a ceglédi szabadidőközpontot, a marosvásárhelyi Erdélyi Magyar Tudományegyetemet, a budapesti Fecske utcai társasházat építették, a Ganz Danubius Irodaházat újították fel.

A katasztrófavédelem negyed tizenegykor kapott bejelentést a karácsondi úti ipartelepen történt balesetről. Több mint harmincan vonultak a helyszínre, ahol kézi erővel kezdték meg a keresést az egri a gyöngyösi és a hatvani tűzoltók. Kutyás keresők és speciális mentők is a helyszínre érkeztek.

A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság foglalkozás körében elkövetett, több ember halálát okozó gondatlan veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt kezdte meg a nyomozást - mondta Oravecz Éva, a főkapitányság sajtóügyeletese.

Partner a Daimler-Chrysler és az Audi csoport is
A gyártóüzemet szeptember elején kezdték építeni, az átadás határideje 2007. március 31.


A német cég 30 ezer négyzetméteres területet vásárolt meg az ipari parkban. Azért épp Gyöngyösön, mert - mint Rüdiger Groos, a részvénytársaság elnökségi tagja a Gyöngyös online-nak szeptemberben elmondta - megfelelőnek találták a mátraaljai ipari terület infrastrukturális kínálatát, és bíznak abban, hogy a kovácsolt és forgácsolt járműalkatrészek gyártásához szükséges szakképzett munkaerőt is megtalálják a térségben.

A német cég partnerei között megtalálható szinte minden autógyártó, így például a Daimler-Chrysler és az Audi csoport is. Az ünnepségen elhangzott: jövőre 25 fővel szeretnék elkezdeni a motor-, hajtómű- és futóműalkatrészek gyártását, s a következő évben megduplázzák a létszámot.

index

2006.11.11. 15:15

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A HÍR KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb hirek