
Kétségtelenül szükség van megszorításokra - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a pénteki parlamenti ülés előtt a hvg.hu-n közzétett interjúban.
"Megszorításokra valóban szükség lesz. Már csak ezért is kell a társadalmi támogatás, és akkor még nem is említettük, hogy a reformok szemben a jelenlegi kormányzat kommunikálásával átmenetileg nem hozzák, hanem viszik a pénzt, jótékony hatásuk csak 2-3 év múlva jelentkezik" - válaszolta egy kérdésre a Fidesz elnöke.
"Kétségtelenül szükség lesz megszorításokra. De 2007 reményeim szerint - egyben az erkölcsi megújulás éve is lehet, amikor a politikusok visszanyerik a társadalom bizalmát, amikor közös megoldást keresünk a válság megoldására, amikor egy nemzeti egységkormány szakértői kidolgozzák a nagy ellátó rendszerek, illetve a közigazgatás reformját" - fogalmazott. "Mi, demokratikus pártként, csak a parlamenti választásokon történő megmérettetés és felhatalmazás alapján tudunk és akarunk kormányozni" - jelentette ki az interjúban a politikus, megjegyezve, "véleményünk szerint ebben a helyzetben arra van szükség, hogy - kölcsönös kompromisszumok alapján mind a pártok, mind a társadalom bizalmát élvező kormány jöjjön létre".
"Kénytelen vagyok felvilágosítani azokat, akik még nem tudnák: ezt a programot a jelenleg felállásban, a jelenlegi módszerekkel - lehetetlen végrehajtani. Amit a kormány vállalt, az nem teljesíthető" - fogalmazott a konvergenciaprogrammal kapcsolatos kérdésre, majd azzal folytatta, "amint a jövő évi költségvetés végrehajtásához hozzákezd a kormány, szembe találja magát a társadalom ellenállásával".
"A helyzet tehát, ha nem változtatunk, nem újítunk instabil marad, a társadalom nem fogja vállalni az áldozatokat attól a kormánytól, amelynek feje nyíltan elismerte, hogy néhány éven át nem kormányzott, és folyamatosan hazudozott" - mondta a Fidesz elnöke.
A miniszterelnököt "nyilván meg fogják erősíteni a bizalmi szavazáson, ám úgy véljük, a szükséges megszorító intézkedésekkel járó áldozatokat a közvélemény ettől a kormánytól nem fogja elfogadni. A válságkezelés konszenzusos megoldást követel, erre vonatkoznak javaslataink" - nyilatkozta.
"Az állampolgároknak joguk van véleményt nyilvánítani - hiszen becsapták őket, hazugságok, hamis ígéretek árán nyerette meg a választást Gyurcsány az MSZP-vel" - mondta a pénteke kezdődő Fidesz-tüntetések kapcsán Orbán Viktor.
hirado.hu
2006.10.06. 12:50