
A fiatalember a balatonmáriai strandról kölcsönzött vízibiciklit a barátnőjével. Jóval a bólyákon túl jártak, amikor a fiú a vízbe ugrott, és elmerült. Barátnője a partról kért segítséget, de a rémülettől csak körülbelül tudta megmondani, hol történt a tragédia. Búvárok vizsgálták át a területet, a levegőből pedig helikopterrel is keresték a fiatalembert, hiába. A fiú jó úszó volt, halálát valószínűleg szívmegállás okozta - mondta a Független Hírügynökségnek Horváth László, a siófoki vízirendészet megbízott kapitánya.
A tragédiával szinte egy időben a siófoki strandon is rosszul lett egy férfi. Nem tudtak rajta segíteni.
„Sajnos a szabadvizeknek megvan az a veszélye, hogy a meder kiismerhetetlensége, a víz minősége és a meder szerkezete miatt nagyon sok veszélyt rejt magában a víz” – mondta Horváth László, a Siófoki Vízirendészet megbízott kapitányságvezetője.
A szakemberek szerint a legtöbb tragédiát még mindig az okozza, hogy az emberek felhevült testtel ugranak a vízbe. A hatalmas hőkülönbség miatt ilyenkor bárkinek leállhat a szíve.
A hétvégén a Velencei-tónál is sok dolguk volt a vízirendőröknek. Szombaton délután tíz, vasárnap délután pedig 8 embert mentettek ki a vízből. Mindkét napon olyan hirtelen jött a vihar, hogy a gumicsónakos és matracos fürdőzőknek egyedül esélyük sem volt a partra jutni.
A Velencei-tóban évek óta senki sem fulladt meg. Az idén a szokásosnál azért veszélyesebb a tó, mert rendkívül magas a vízállás.
rtlklub.hu
2006.07.11. 14:04