HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Azonosították a

t: 294

Azonosították a

A Készenléti Rendőrség parancsnoka kedden már tudta, hogy melyik munkatársuk bántalmazta a Magyar Nemzet fotóriporterét szombaton a Puskás Ferenc stadion közelében, a Magyar Hírlap értesülései szerint azonban a bántalmazót semmilyen retorzió nem érte, továbbra is ellátja feladatát, csak a bevetést irányító parancsnoknak kellett külön jelentésben tájékoztatni feletteseit a történtekről.

Az Újpest-Fehérvár meccs után többen megsérültek a rendőrség és a szurkolók utcai összecsapásában, tucatnyi szolgálati autó megrongálódott, a fotóst azonban az ütközettől távolabb, viszonylag nyugodt környezetben bántalmazták. Egy rendőr gumibottal verte Éberling Andrást, akit előzőleg felszólított az egység parancsnoka, hogy ne fotózzon - vagyis nyilvánvalóan látszott, hogy nem rendbontóról van szó, a riporter ugyanis az egyik szurkoló elfogását fényképezte.

A fotós segítségére siető kollégáját a rendőrök egyike gázspray-vel fújta le. A lap szerint a rendőrségen belül sem egyértelmű az eset megítélése: sokak szerint elkerülhető és szükségtelen volt a verés. Lapid Lajos, a budapesti rendőrfőkapitány helyettese szerint a rendőrségnek nem kell bocsánatot kérni, ugyanis a rendőrökre támadó tömeg feloszlatása műveleti területnek minősül, ahol senkinek sem garantálható a biztonsága, s ahol semmi dolga egy fotósnak.

Az újságíró feljelentést tett, amelyről a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal dönt. Vélhetően azt kell mérlegelni, hogy a tömegoszlatásnál meddig terjed a műveleti terület határa, meddig tekinthető jogszerűnek a rendőr fellépése. Takács Albert, az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese szerint a sajtó munkatársai közterületen az eseményekről minden további nélkül tudósíthatnak. A Népszava a MÚOSZ elnökét idézve arról számol be, hogy rendszeresített, jól látható PRESS felirattal ellátott fotósmellény viselése lehet a garancia arra, hogy a jövőben le történhessen hasonló rendőri túlkapás. A MÚOSZ elítéli a történteket.

hirado

2006.06.07. 10:03

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek